Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Spolky a sdružení

Spolky a sdružení

1. FK Sedliště

oficiální stránky FK Sedliště, z.s. jsou na stránkách: www.fotbalsedliste.cz

2. SDH Sedliště

Výjezdová jednotka SDH Sedliště- JPO III.

Odkaz na web: www.sdhsedliste.estranky.cz

3. Hornický spolek Rozkvět

4. Klub důchodců

Klub důchodců v Sedlištích vznikl v roce 1977. Zapsaných osob bylo tehdy až 150, na schůzkách se scházelo kolem 30 osob. Z počátku se věnovali společenským hrám. Jak se měnilo složení členů, přicházely i jiné zájmy. Jednou za rok se jezdilo na zájezdy. Členky Klubu vyšívaly a nepravidelně pořádaly výstavy svých prací, kam zvaly i okolní Kluby a místní obyvatele. Na oplátku se jezdilo na výstavy a různé akce do okolních Klubů. Naše kulturní skupina vlastní autorskou tvorbou vyplňuje klubová setkání a také vystupuje v okolních Klubech a na dalších akcích pořádaných obecními úřady. Dlouholetou a významnou tradicí se stalo tzv. "Chování basy" připravené členy Klubu pro Svaz zahrádkářů, vždy každý rok, a to v úterý před Popeleční středou, na konec masopustu. Na požádání vyjíždějí s programem i do sousedních míst.

V současné době je v Klubu důchodců 80 členů. Nejstarší a nemocné pravidelně navštěvujeme.

Schůzky Klubu se konají dvakrát měsíčně, 1. a 3. středu v měsíci. Dlouhodobě patří důchodci k nejaktivnějším složkám v obci.

Předsedkyně: Jaromír Haleš, tel. +420 605 708 936

5. Klub maminek "Hravá Sedlišťátka"

6. Myslivecký spolek Sedliště - Frýdek

 

V dnešní "pocovidové době" spousta z nás našla trávení volného času pobytem v lesích a loukách ,ať už běháním nebo procházkami se svými čtyřnohými kamarády . Taktéž díky růstu obce (výstavbou) se pozvolna ubírá přirozený prostor divoké zvěře. Běžně se můžeme mezi rodinnými domy potkat třeba se zajíci nebo srnčí zvěří . Taktéž na polích  se na přelomu jara-léta můžeme setkat s opuštěnými mláďaty. Nesnažte se je odnášet - zachraňovat ,matka je většinou v povzdálí a má mládě pod kontrolou. Právě lidský pach by mohl narušit vztah mezi matkou a mládětem a díky vaší pomoci by mládě uhynulo . Stejně tak volně pobíhající psi jsou pro zvěř fatální. Mnohdy majitel psa tvrdí že jeho pes  srnčí zvěř nedožene , nicméně štvaná srnka zejména v zimním období dostane zápal plic a brzy uhyne. Určitě jste kolem frekventovaných silnic ,kde dochází ke střetům se zvěří, viděli kůly s nastříkanou pěnou. Jedná se o pachová zradidla, ať už našeho spolku, nebo pořízená z národního projektu, do kterého jsme se jako MS Sedliště-Frýdek zapojili . Pachová zradidla se osazují na nebezpečné úseky, kde zvěř dříve přecházela komunikace, a tyto chrání nejen zvěř, ale hlavně majetek a zdraví našich občanů . Rozbité auto určitě nikdo mít nechce ... Přes to všechno každý rok odvážíme desítky kusů srnčí zvěře od dopravních nehod, někdy i zvěř černou-divočáka. Za období od 1.4. 2021 do 31.3. 2022 tzn. myslivecký hospodářský rok , bylo v celé naší honitbě sraženo 78ks srnčí zvěře a 4 kusy černé . Ve spolupráci s našimi zemědělci provádíme vyhánění zvěře s luk , které se mají aktuálně kosit . Zvěř  není schopna utéct před rychle jedoucími stroji ani odvést svoje mláďata.

Pokud by jste se chtěli dovědět více, najdete nás na našich nových stránkách www.myslivci-sedliste.cz